Izvērstā meklēšana

Meklēšanas rezultāti

Meklēšanas rezultāti: "Ārpolitika"

Kultūras politizācijas aspekti Krievijā. II daļa
09.01.2019
S.Zagrebina periodizācijā (skatīt 3.tabulu) ir minēts, ka periodā no 1999.gada līdz 2006.gadam kultūra Krievijā bija komercializēta. S.Zagrebins raksta, ka šajā periodā kultūrā tika pazudinātas tās humanitārās un sociālās funkcijas. Tas, iespējams, ir skaidrojams ar Krievijas situāciju 20.gadsimta beigās un 21.gadsimta sākumā, kad lielāka uzmanība tika pievērsta politikai un ekonomikai, bet kultūras sfērā veiksmīgākie bija tieši komerciālie projekti.
Kultūras politizācijas aspekti Krievijā. I daļa
02.01.2019
Jēdzienam „kultūra” dažādās nozarēs ir dažādi skaidrojumi. Apskatā kontekstā tiks izmantots kultūras jēdziens, kas ir saistošs humanitārajām un sociālajām zinātnēm – kultūra kā cilvēku radītas vērtības gan šaurākā, gan plašākā līmenī.
Vācijas kancleres vizīte Dienvidkaukāzā
27.08.2018
Šī gada 23.–25.augustā Vācijas kanclere Angela Merkele reģionālās tūres ietvaros apmeklēja Dienvidkaukāza valstis, informē izdevums „Kommersant”.
Krievijas ietekmes aģenti Eiropas Savienībā: politiskie spēki un politiķi. I daļa
22.08.2018
Maskavas sadarbības pakāpe ar konkrētiem politiskajiem spēkiem un personām variē no „nevainīgas” informatīvā naratīva izplatīšanas līdz finansiālajam atbalstam un specdienestu veiktai vervēšanai. Sadarbību koordinē virkne politisko, biznesa, mediju, akadēmisko un nevalstisko organizāciju aprindu figūru, kas tieši vai pastarpināti ir saistīti ar Kremli. Tās principus definē gan ilgtermiņa skatījums uz Krievijas globālās ietekmes stiprināšanu, gan tūlītējas nepieciešamības uzdevumi.
Eiropas galēji labējie politiķi Krievijas ārpolitiskajā stratēģijā II daļa
11.04.2018
Kremļa vēršanās pret iekšpolitisko opozīciju un agresīvā Ārpolitika ir saistīta ar valdošā režīma nespēju pildīt nerakstīto sociālekonomisko kontraktu (iedzīvotāju labklājība apmaiņā pret politisko brīvību ierobežošanu) un saglabāt režīmu ar citu instrumentu palīdzību.      
Eksperts: Krievijas prezidents raidījis signālu par gatavību normalizēt attiecības ar Rietumiem
24.03.2018
Nākamajā dienā pēc pārvēlēšanas prezidenta amatā Vladimirs Putins nāca klajā ar paziņojumiem, kas liecina par viņa gatavību mazināt konfrontāciju ar Rietumiem, vērš uzmanību Krievijas starptautisko attiecību eksperts Vladimirs Frolovs.
Ķīnas prezidents par prioritāti izvirza valsts teritoriālās integritātes atjaunošanu
21.03.2018
Šī gada 20.martā Ķīnas prezidents Sji Dziņpins teica runu, kurā pauda gatavību iesaistīties „asiņainā cīņā”, lai iegūtu Ķīnai pienākošos vietu pasaulē, informē izdevums „The Telegraph”.
Kāda būs Krievija pēc Vladimira Putina aiziešanas no politikas?
06.03.2018
Kaut arī pēc sagaidāmās uzvaras 2018.gada 18.marta prezidenta vēlēšanās Vladimirs Putinam piederēs galavārds ar Krievijas ārpolitiku saistītajos jautājumos, iekšpolitiski viņa uzvara iezīmēs jaunu post-Putina laikmetu, uzskata Sofijā bāzētā Liberālo stratēģiju centra priekšsēdētājs Ivans Krastevs un Krievijas politologs Gļebs Pavlovskis.
ASV izlūkdienesti prognozē, ka Krievijā pieaugs autoritārisma tendences un ārpolitika kļūs vēl agresīvāka
14.02.2018
Sagaidāms, ka Vladimirs Putins nākamā prezidentūras termiņa laikā īstenos autoritārāku politiku, lai saglabātu iekšpolitisko kontroli, un īstenos pašpārliecinātu un oportūnistisku ārpolitiku.
Krievijas ārlietu ministra 2017.gada starptautiskās dienas kārtības notikumu vērtējums
16.01.2018
Šī gada 15.janvārī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs preses konferencē komentēja 2017.gada ārpolitiskos notikumus, informē izdevums „Kommersant”.

1 - 10 no 27 rakstiem

1 2 3