Piedņestrā noticis pret varasiestādēm vērsts mītiņš

13.11.2017 komentāri
Atslēgas vārdi: Piedņestra, Moldova, Iekšpolitika

Šī gada 11.novembrī Tiraspolē notika Piedņestras vēsturē bezprecedenta plašs mītiņš, kura laikā vairāki tūkstoši cilvēku protestēja pret varasiestāžu realizēto politiku, informē izdevums „AVA”.
Mītiņa dalībnieki aicināja varasiestādes apturēt cenu pieaugumu pārtikai, degvielai, medikamentiem un pirmās nepieciešamības precēm, kā arī, ņemot vērā Piedņestras rubļa devalvāciju, kompensēt algas un pensijas 40% apmērā, izveidot 15 000 darbavietu un pārtraukt pašpasludinātās republikas pilsoņu politisko vajāšanu.

Komentāri atļauti tikai reģistrētiem lietotājiem:

Mūsu Viedoklis

Protesta akciju organizēja Piedņestras Komunistiskā partija, un tajā piedalīties aģitēja arī Piedņestru pametušais bijušais pašpasludinātās republikas līderis Jevgēņijs Ševčuks, pret kuru Piedņestras varasiestādes ir ierosinājušas sešas krimināllietas, izvirzot viņam apsūdzības par valsts līdzekļu piesavināšanos, ļaunprātīgu varas izmantošanu, korupciju un kontrabandu. I.Sevčuks ir radis patvērumu Kišiņevas kontrolētajā Moldovas teritorijā.
Vēršoties pie saviem atbalstītājiem, šī gada 8.novembrī J.Ševčuks norādīja, ka Piedņestras ekonomika un sociālā sfēra atrodas „kritiskā stāvoklī”, vainojot tajā „oligarhus”, tostarp pašpasludinātās republikas lielākā holdinga „Šerif” īpašnieku Viktoru Gušanu.
Bijušais Piedņestras līderis arī akcentēja, ka negrasās pamest aktīvo politiku. Moldovas izdevums „Newsmaker”, atsaucoties uz informācijas avotiem Kišiņevā un Tiraspolē, raksta, ka J.Ševčuka tālākā politiskā karjera, iespējams, būs saistīta ar Moldovu. Pēc informācijas avotu teiktā, J.Ševčuks varētu kandidēt 2018.gada rudenī plānotajās Moldovas parlamenta vēlēšanās vienā no diviem Piedņestrai atvēlētajiem vienmandātu vēlēšanu apgabaliem (šī gada 20.jūlijā Moldovas parlaments izmainīja līdzšinējo proporcionālo vēlēšanu sistēmu uz jaukto; šī gada 30.oktobrī Nacionālās vienmandātu vēlēšanu apgabalu izveides komisijas apstiprinātais projekts paredz, ka tiks izveidoti 46 vienmandātu vēlēšanu apgabali, no kuriem divi tiks atvēlēti Piedņestrai).
Tāpat no Piedņestras vienmandātu vēlēšanu apgabala Moldovas parlamentā gatavojas kandidēt J.Ševčuka politiskais sabiedrotais, Piedņestras Komunistiskās partijas līderis Oļegs Horžans, ar kuru šī gada 17.oktobrī tikās Moldovas prezidents Igors Dodons, raisot Piedņestras varasiestāžu neapmierinātību.